Léčba jizev a strií

Léčba jizev a strií

Jizvy a strie zná každý, týkají se nejen nás žen, ale i mužů. Jejich tvorbu ne vždy můžeme ovlivnit a příčin vzniku je mnoho. Zbavuje se jich také velmi těžce. V našem zdravotnickém zařízení Vám strie i jizvy zhodnotí zkušený dermatolog a vymyslíte spolu následující léčbu. Nejčastěji se strie a jizvy léčí laserovým ošetřením, chemickým peelingem nebo mikrojehličkovou radiofrekvencí. Hluboké propadlé jizvy se léčí autrotransplantátem plazmy či kyselinou hyaluronovou, které propadlinu vyplní.

Související zákroky

Chemický peeling je rychlé, účinné a neinvazivní ošetření s velkým počtem využití. Peelingová směs je složena ze speciálních přípravků, jako jsou antioxidační komplexy a kyseliny.

V poslední době mají laserová ošetření v estetické medicíně a dermatologii mnoho možností využití.

Pokud cítíte, že Vaší pokožce chybí jiskra, pružnost a potřebovala by výživu, mezoterapie je pro tuto situaci tím nejlepším ošetřením.

Autrotransplantát plazmy je takové ošetření, kdy se výplní stane Vaše vlastní plazma. Vaše plazma se zahřeje na přesně stanovenou teplotu, kdy se díky zahřátí změní její konzistence.

Plazmaterapie, nebo také plazmolifting je ošetření, kdy k výživě Vaší pokožky použijeme to nejlepší, co Vaše tělo nabízí, a to Vaši vlastní krevní plazmu.

Toto ošetření, které pracovním názvem nazýváme dermapen, je nejúčinnější ošetření při léčbě jizviček a při regeneraci pleti.

Podrobnosti

Jizvy obvykle vznikají jako následek hlubšího poškození kožního povrchu, nebo po proběhlém zánětlivém onemocnění.

Podle vzhledu je dělíme na atrofické (vkleslé) a hypertrofické. Atrofické jizvy po akné, poranění, ev. po chirurgickém zákroku. Patří sem i strie (pajizévky), které vznikají nejčastěji na břiše, hýždích stehnech a zádech při náhlých změnách hmotnosti a rychlém růstu.

Hypertrofické jizvy, které vznikají většinou při hojení hlubších ran či po chirurgickém zákroku, vystupují nad okolí, na pohmat jsou tužší. Svou roli hraje i genetická dispozice, oblast a věk pacienta, nejčastější výskyt se pozoruje od puberty do 30. roku.

Provádíme několik metod vedoucích k částečné úpravě vzhledu jizev např.:  kryoterapie (mrazení tekutým dusíkem), injekční aplikace kortikosteroidů přímo do jizvy, laserové odstranění, chemický peeling, nebo mikrojehličkové ošetření.

Volba metody je dána stářím jizvy, jejím umístěním a velikostí. Je třeba si uvědomit, že jizvu nelze odstranit, jen lze upravit její vzhled.

Volba metody závisí na počtu, velikosti a lokalizaci jizev a vždy se určí po konzultaci s lékařem.

Medik8 peeling pro aknózní pleť od 1.500 Kč
Medik8 peeling proti pigmentovým skvrnám od 1.500 Kč
Medik8 peeling pro omlazení pokožky od 1.500 Kč
Lékařský peeling 1.600 - 2.000 Kč
Odstranění kožních výrůstků od 2.000 Kč
Odstranění kožních lézí (cena dle rozsahu) od 1.000 Kč
Odstranění pigmentových poruch (cena dle velikosti plochy) od 1.000 Kč
Odstranění hemangiomu od 1.000 Kč
Rejuvenace (omlazení): 1. ošetření (doporučují se 3 ošetření) od 1.200 Kč
Vyhlazení jizev od 1.000 Kč
Vylazení jizev po akné od 3.000 Kč
Vyhlazení strií (cena dle velikosti ošetřované plochy) od 3.000 Kč
Léčba akné: 1 ošetření 1.400 Kč
Léčba akné: 3+1 ošetření 4.200 Kč
Léčba oparů 1.200 Kč
Léčba ran (cena dle velikosti ošetřované plochy) od 1.000 Kč

Ceny jsou jen orientační. Cena za 1 ošetření, průměrný počet ošetření 1-3, cenu stanoví lékař při konzultaci podle rozsahu.

Injekční mezoterapie 6.500 Kč + cena za použita séra 
Dermapen s plazmou 8.000 Kč + použitá séra

Ke každému mikrojehličkovému ošetření se doporučuje fotoléčba za 900,-

Plazmaterapie 8000 Kč + cena za použitá séra

Ukázky výsledků

Narbentherapie und Schwangerschaftsstreifen entfernen
Narbentherapie und Schwangerschaftsstreifen entfernen
Narbentherapie und Schwangerschaftsstreifen entfernen

Dotaz/nezávazná objednávka

Mám zájem o...
Termín pro objednání
Preferovaná denní doba
Preferovaný den v týdnu
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Názory našich klientů

Oddělení estetické medicíny

specialistka v oboru estetické medicíny

Estetická medicína je dynamicky se rozvíjející lékařský obor, který dokáže řešit celé spektrum záležitostí. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí nulovou mimiku a kačeří rty, což je ale nesmírná škoda, jelikož v estetické medicíně se často řeší i obličejové asymetrie po obrně či nehodě a s pomocí speciálních procedur se dají vyřešit některé neurologické problémy či migrény. Vše záleží jen na tom, do čích rukou se svěříte.

U nás v Genesys Medical Vám nabídneme jen tu nejlepší péči, nejkvalitnější materiály a nejmodernější techniky, kvůli kterým naši lékaři jezdí za kongresy po celém světě a hledají jen to nejlepší. Naše paní doktorka vždy každý problém řeší komplexně, s maximální profesionalitou a hlavně s láskou jak k pacientovi, tak k medicíně samotné.

Doplňující informace

Jak přispět ke krásnému tělu rychle a šetrně?

Jak přispět ke krásnému tělu rychle a šetrně?

S přibývajícím věkem tělo stárne a je přirozené, že se my ženy tento proces snažíme zpomalit. Z toho důvodu mnoho z nás uvažuje o plastických operacích. Nicméně vždy je dobré mít na paměti, že se jedná o velmi citlivou oblast, a proto bychom měli hledat co nejšetrnější alternativu.
Kyselina hyaluronová, aneb elixír života

Kyselina hyaluronová aneb elixír života

Kyselina hyaluronová je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání lidského těla. Ve významném množství se nachází v očním sklivci, synoviální tekutině a kůži.