Odstranění celulitidy

Odstranění celulitidy

Začněte opět s chutí vystavovat své tělo obdivným pohledům. Zbavte se pomerančové kůže a nechte si jen své krásné ďolíčky ve tvářích. Celulitida nesouvisí pouze s nadměrným tělesným tukem, ale také s metabolismem a zadržováním vody v těle. Proto při léčbě tohoto onemocnění podkoží kombinujeme několik typů ošetření, aby měla léčba co největší účinky.

Související zákroky

Pokud cítíte, že Vaší pokožce chybí jiskra, pružnost a potřebovala by výživu, mezoterapie je pro tuto situaci tím nejlepším ošetřením.

Injekční lipolýza, neboli PPC, je ošetření, které napomáhá odstranit tukové zásoby z oblastí, ze kterých se velice obtížně odbourávají pouhým cvičením a stravou.

Tělových ošetření jsou spousty, ale zábaly jsou jistě nejvyužívanější, a to ve všech koutech světa. Dopřejeme Vám zábal dle Vašich potřeb, a to například na celulitidu, na zpevnění, na tukové buňky, na odvodnění, na detoxikaci, nebo čistě jen relaxační a výživný.

Plazmaterapie, nebo také plazmolifting je ošetření, kdy k výživě Vaší pokožky použijeme to nejlepší, co Vaše tělo nabízí, a to Vaši vlastní krevní plazmu.

Maderoterapie je speciální masážní technika, využívající dřevěné pomůcky ke stimulaci lymfatického systému a urychlení látkové výměny.

Podrobnosti

Trápí vás celulitida?

Celulitida (dermatopannikulóza či lipohypertrofie) nebo lidově pomerančová kůže je spíše estetický problém, při zanedbání však může působit i zdravotní potíže. Postihuje až 90 % žen bez ohledu na jejich hmotnost, nevyhýbá se ovšem ani mužům. Vyskytuje se především v oblastech, kde se ukládá tuk, tedy na hýždích a stehnech.

Na vznik celulitidy mají vliv dědičnost, hormony, životní styl, stav lymfatického oběhu a v neposlední řadě také uspořádání podkožních buněk. Ty jsou u žen uloženy jinak než u mužů. U žen se mezi kolagenovým vazivem tukové buňky lépe ukládají, zbytňují a vytlačují se proti povrchu pokožky. V těchto místech se snižuje i průtok krve a lymfy. Následkem toho se na ní vytvářejí výrazné dolíčky. Jestliže zbytní shluky tukových buněk u mužů, roztáhne se kůže do stran a zůstane hladká. Navíc je ženská pokožka na postižených partiích tenčí, a tuk je proto na povrchu viditelnější.

Vznik celulitidy souvisí i s vlivem hormonů, především s výkyvy hladiny estrogenu. Ten totiž zvláčňuje a změkčuje vazivo, což vede ke snadnějšímu usazování tukových buněk. Kritickými obdobími jsou puberta, těhotenství a menopauza. A svou negativní roli sehrává i hormonální antikoncepce.

K ochabnutí vaziva může dojít i v důsledku nedostatku pohybu nebo tekutin.

Celulitida se projevuje hrbolatou kůží podobnou kůře pomeranče, a to především v oblasti hýždí, stehen a boků. Objevit se může ale i na břiše nebo na pažích. Celulitidu rozdělujeme podle viditelnosti do čtyř stádií.

Celulitida je viditelná, pouze pokud zmáčkneme kůži prsty. Pravidelnou péčí o pokožku se lze tohoto počátečního stádia celulitidy zbavit.

Pomerančová kůže je viditelná při zatnutí svalů. V této fázi, tedy při mírně pokročilé celulitidě, je třeba delší čas na léčbu.

O pokročilém stádiu mluvíme tehdy, když je hrbolatá kůže vidět bez ohledu na to, zda stojíme, nebo sedíme. Projevy tohoto stádia lze zmírnit důslednou léčbou.

Poslední fází, vzniklou zanedbáním péče o pokožku v počátečních fázích celulitidy, jsou výrazné hrbolky, které jsou už neléčitelné.

Pro potlačení příznaků celulitidy je vždy účinnější komplexní přístup. Zaměřte se na vyváženou stravu, pohyb a masáže.

Strava by měla být bohatá na vitaminy (především díky čerstvé zelenině a ovoci), antioxidanty, kvalitní bílkoviny a vápník, zároveň by měla obsahovat co nejméně jednoduchých cukrů a alkoholu. Důležité je také dodržovat pravidelný pitný režim, a to minimálně 2 litry tekutin, ideálně čisté neperlivé vody nebo neslazených čajů.

Pravidelný pohyb pomůže nejen se zbavením se přebytečných tuků, ale také rozproudí krev a lymfu a pomůže tak dostat z těla toxiny a škodlivé látky, které tvoří pomerančovou kůži. Další výhodou pravidelného pohybu je, že na zpevněné kůži je i pokročilé stadium celulitidy méně viditelné. Na potlačení celulitidy je vhodný dlouhotrvající mírný pohyb, jako je chůze, plavání, jízda na kole a na in-linech, kalanetika nebo jóga. Ve fitness centrech je ideální rotoped, orbitrack či běžící pás. Ověřené je unožování a zanožování vleže na boku. Nevhodné jsou naopak výbušné sporty jako squash a tenis.

Rozproudit krev a lymfu můžete také pomocí saunování. Pokud vám sauna nedělá dobře, zkuste se pravidelně sprchovat střídavě teplou a studenou vodou.

Při boji s pokročilou fází celulitidy vám pomohou lymfatické masáže. Ty pročišťují a obnovují průchodnost lymfatického systému, kterým jsou odváděny škodlivé látky z těla. Pokud trpíte počáteční fází, můžete postižená místa pravidelně masírovat sami, a to hrubou žínkou, pravidelně při sprchování.

Některé přístroje mohou pomoci likvidovat tukové buňky. Jednou z možností je mechanická masáž přístrojem LPG, při které jsou tukové buňky mechanicky narušeny speciální vakuovou hlavicí a následně opustí tělo metabolickou cestou. Dá se využít i rázová vlna, která přechodně aktivuje enzymy štěpící tuky, zvýší průtok krve a zlepší buněčný metabolismus. Zákrok má velký význam i jako prevence v počáteční fázi celulitidy. Tukové buňky se dají likvidovat i za pomoci ultrazvuku, laseru či radiofrekvence. Kryolipolýza, při níž se tukové buňky mrazí, je přednostně určena k formování postavy, ale poradí si i s celulitidou. V partiích nesnadno přístupných pro koncovky přístrojů se uplatní injekční lipolýza, při níž se do místa postiženého celulitidou aplikuje fosfatidylcholin (lecitin), jenž má schopnost tuk rozštěpit na malé části. Injekční lipolýza má ovšem dobré výsledky jen při nižším stupni celulitidy, při rozsáhlém postižení nepomůže.

Léčba celulitidy v každém případě vyžaduje trpělivost a pravidelnost.

Tři hlavní zásady prevence celulitidy jsou: vyvážená strava (správný pitný režim, dostatek vlákniny), vhodné pohybové aktivity a lymfodrenáže, při nichž se aktivuje lymfatický systém (možné jsou i přístrojové, ale optimální jsou ruční, musí je ovšem provádět odborník). Je dobré vyhnout se rychlému příbytku na váze.

Aplikace PPC do podbradku (cena dle rozsahu a aplikované látky) 2.300 Kč + použitá séra

Cena zákroku je zcela individuální. Záleží na vybrané partii, množství podkožního tuku i směsi, použité pro jeho redukci. Přibližnou cenu stanoví lékař na základě prohlídky a konzultace.

1x ošetření 50 minut 990 Kč
balíček 5x ošetření (cena za jedno ošetření) 950 Kč
balíček 10x ošetření (cena za jedno ošetření) 900 Kč

Balíček ploché bříško

 • Konzultace, měření, léčebný plán na míru
 • 2x LPG
 • Maderoterapie
 • injekční lipolýza PPC
 • 2x LPG
 • Maderoterapie
 • Kontrola
14.990 Kč

Balíček dvojitá brada

 • Konzultace, měření, léčebný plán na míru
 • 2x LPG
 • injekční lipolýza PPC
 • 2x LPG
 • Collagenová maska
 • Kontrola
8.990 Kč
Injekční mezoterapie 6.500 Kč + cena za použita séra 
Plazmaterapie 8000 Kč + cena za použitá séra
Zábal 1.000 Kč

 

Dotaz/nezávazná objednávka

Mám zájem o...
Termín pro objednání
Preferovaná denní doba
Preferovaný den v týdnu
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Názory našich klientů

Oddělení estetické medicíny

specialistka v oboru estetické medicíny

Estetická medicína je dynamicky se rozvíjející lékařský obor, který dokáže řešit celé spektrum záležitostí. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí nulovou mimiku a kačeří rty, což je ale nesmírná škoda, jelikož v estetické medicíně se často řeší i obličejové asymetrie po obrně či nehodě a s pomocí speciálních procedur se dají vyřešit některé neurologické problémy či migrény. Vše záleží jen na tom, do čích rukou se svěříte.

U nás v Genesys Medical Vám nabídneme jen tu nejlepší péči, nejkvalitnější materiály a nejmodernější techniky, kvůli kterým naši lékaři jezdí za kongresy po celém světě a hledají jen to nejlepší. Naše paní doktorka vždy každý problém řeší komplexně, s maximální profesionalitou a hlavně s láskou jak k pacientovi, tak k medicíně samotné.