Lifting

Čas vrátit neumíme, ovšem pevnost a pružnost Vaší pokožce opět dodáme. Existuje několik řešení. Stačí vybrat to nejlepší.

  • Oživení a liftingové pozvednutí povadlých částí obličeje;
  • obnovení jasných kontur;
  • vyhlazení vrásek.
Podrobnosti Dotaz/objednávka

Lifting mezonitěmi

Lifting nitěmi je miniinvazivní zákrok, který přináší řadu pozitivních účinků pro Vaši pleť. Oživí ji, omladí a hlavně pozvedne zpět do jasných kontur. Pomáhá s povadajícími a stárnoucími částmi obličeje a oddaluje tak nutnost chirurgického faceliftu.

Jak niťový lifting funguje?

Během zákroku jsou do podkoží zavedeny vstřebatelné mezonitě. Po vytažení zaváděcích kanyl zůstanou v podkoží, kde vytvoří mřížku, tedy jakýsi žebříček pro nová kolagenová vlákna, dojde k aktivaci kolagenu, prorůstání této mřížky a výsledkem je dlouhodobé zpevnění povadlé pokožky. Mezonitě jsou velice bezpečné a v těle se po nějakém čase samy rozloží. Obličej není jedinou lokalitou, ve které se dají mezonitě použít - ošetřovat s nimi můžeme i v oblasti dekoltu, krku, nebo v partiích po liposukci.

Revoluční novinka

V Genesys Medical používáme nejnovější typ mezonití, které po aplikaci nezanechávají modřinky a nevyžadují následné nošení kompresní masky!

Ošetření lze opakovat. Účinek je okamžitý a dlouhotrvající.

Další podrobnosti Dotaz/objednávka

MUDr. Jana Synková: o liftingu nitěmi

Lifting mezonitěmi - často kladené dotazy

Lifting mezonitěmi - linie
Lifting mezonitěmi - linie

Zákrok je vhodný u tzv. gravitační ptózy, což je pokles jednotlivých partií obličeje, kromě vrásek typický projev stárnutí pleti. Podkožní tuk se nám z oblastí tváří přesouvá dolů vedle brady, kde vytváří valy - postranní brady, až postupně přechází přes hranu dolní čelisti, která se stává méně výraznou, stírá se rozdíl mezi bradou a krkem. Dolů klesající tváře mají ještě jeden příznak, začínají narážet na nosoretní vrásku, která se stává více patrnou.

Nejde o to, přijít po zákroku do práce, aby všichni zvolali "WOW" a okamžitě věděli, že jste na sobě nechala zapracovat. Ty ses dnes dobře vyspala! Co vám určitě řeknou, bude: "Tobě to dnes sluší, ty ses dnes dobře vyspala." A o to přesně v oblasti vizáže jde. Zákrok má však jeden mnohem větší efekt. Pleť v 45 letech již neprodukuje tolik kolagenu, není tak pevná a pružná jako před 40, ne-li v mládí. A právě do pleti zavedené nitě by produkci kolagenu měly povzbudit a pleť tak omladit nejen vizuálně, ale i fakticky.

Miniinvazivní zákrok s mnoha pozitivními účinky pro Vaši pleť, nebo dekolt. Oživí ji, omladí a hlavně ji pozvedne zpět do jasných kontur. Zákroku předchází 30-60min anestezie, díky které je zákrok téměř bezbolestný. Nitě se poté do podkoží vpraví tenoulinkou kanylkou.

Kdykoliv. Kvůli nutnému nošení masky doporučujeme ošetření absolvovat před volnem víkendem.

Není třeba žádné speciální přípravy.

Při zákroku samotném jsou do obličeje aplikovány buď zpevňující nitě pro zlepšení struktury a kvality kůže, a liftující – trakční nitě, kterými zvedáme klesající tkáně. Oba druhy nití aktivují růst sítě kolagenních vláken včetně lokálního prokrvení, tím zlepšují kvalitu kůže, pouze však liftující - trakční nitě přemístí a stlačí měkké tkáně tak, že vytvoří objem tkáně tam, kde původně byl (především v oblasti lícních kostí) a zvednou klesající část tváří. Pod kůží totiž máme celou řadu vazů a sept, kterých využíváme jako takové záchytné – fixační body pro upevnění liftujících nití.

Nitě jsou vyrobeny z polydioxanu, polypropylenu nebo polymléčné kyseliny. Jsou hypoalergenní a za 6-8 měsíců dojde k jejich rozložení (kromě polypropylenu, která se neodbourává, je permanentní). Výborně se kombinují s ostatními estetickými zákroky, např. s aplikací kyseliny hyaluronové, botulotoxu, s biostimulátory, plazmaterapií, chemickým peelingem, laserem, ale i s liposukcí (např. v oblasti podbradku) atd.

Po znecitlivění (lze užít lokální anestetikum buď injekční, nebo v krému) začne lékař do kůže vpravovat liftingové nitě. Toto ošetření jinak nevyžaduje žádnou speciální přípravu vyjma důkladného vyšetření dermatologem, jestli je vaše pleť vhodnou kandidátkou pro tento výkon. Místo vpichu se hojí rychle a beze stop. Samotná procedura netrvá dlouho, dle počtu zaváděných nití zhruba 30 – 60 minut.

Bezprostředně po výkonu bude na obličej přiložena elastická bandáž – ohlávka, kterou je nutné nosit minimálně 4 dny celodenně (proto je vhodné mít zákrok např. ve čtvrtek) a v dalších nejméně 14 dnech na noc. Krevní podlitiny, které se vytvoří vždy, je nutné ošetřovat k tomu určenými krémy (Heparoid, Reparil), v případě bolesti je možné užít analgetikum např. Nimesil a k podpoře hojivosti užívat např. Aescin 3x denně 2 tablety.

Nejdůležitější je však klidový režim zaměřený na obličej, čili omezení jakékoliv mimiky v obličeji, jako bývá  při žvýkání, zívání, smíchu, otvírání úst, výrazné artikulaci, orálním sexu :-) apod.

Při odstraňování „druhé brady“ se nitě kombinují s injekční lipolýzou. Pokud se jedná o aplikaci do oblasti dekoltu či obličeje, nejčastěji se nitě kombinují s výplněmi, a to jak kyselinou hyaluronovou, tak vlastní plazmou.

Lifting obočí začíná na 6 000,- Kč a šplhá se až do desítek tisíc podle postižené oblasti.

Další metody liftingu

Plazmolifting

K viditelnému zlepšení povadlých kontur dochází také při plazmoliftingu neboli plazmaterapii. Jedná se o ošetření pleti vaší vlastní krevní plazmou. Tato tělu vlastní látka se díky svým takřka zázračným účinkům využívá napříč lékařskými obory, estetickou medicínu nevyjímaje.

Čím je tak výjimečná? Její nejdůležitější vlastností je obsah tzv. růstových faktorů, které jsou neocenitelné při buněčné regeneraci a přirozeném hojení. V pokožce funguje doslova jako elixír mládí a na rozdíl od mnoha jiných procedur, procedury s využitím krevní plazmy příznaky stárnutí nemaskují, ale přímo zastavují, a to na buněčné úrovni. Výsledkem takového ošetření je svěží, projasněná a vyživená pleť.

Dotaz/objednávka

Modelace kontur kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová má v estetické medicíně nespočet využití. Speciální druh této látky se používá také k modelaci obličejových kontur a kostí. Touto bezbolestnou, neoperační metodou je možné docílit odstranění obličejových asymetrií a nedokonalostí. Při výplni lícních kostí dochází k přirozenému liftingu tváří, při výplni čelisti pak k liftingu kapsiček (syslíků) a dokonce k optické redukci tzv. „druhé brady“.

Dotaz/objednávka

Ceník

  Nový klient Stálý klient
Lifting tváře a nosoretní rýhy 36.000 Kč 28.800 Kč
Lifting tváře a nosoretní rýhy, spodní části obličeje + podbradek 41.400 Kč 33.120 Kč
Lifting tváře a nosoretní rýhy, spodní části obličeje + liposukce podbradku 60.000 Kč 48.000 Kč
Lifting tváře + obočí 48.000 Kč 38.400 Kč
Lifting obočí 18.000 Kč 14.400 Kč

Dotaz/nezávazná objednávka

Mám zájem o...
Termín pro objednání
Preferovaná denní doba
Preferovaný den v týdnu
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Oddělení estetické medicíny

specialistka v oboru estetické medicíny

Estetická medicína je dynamicky se rozvíjející lékařský obor, který dokáže řešit celé spektrum záležitostí. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí nulovou mimiku a kačeří rty, což je ale nesmírná škoda, jelikož v estetické medicíně se často řeší i obličejové asymetrie po obrně či nehodě a s pomocí speciálních procedur se dají vyřešit některé neurologické problémy či migrény. Vše záleží jen na tom, do čích rukou se svěříte.

U nás v Genesys Medical Vám nabídneme jen tu nejlepší péči, nejkvalitnější materiály a nejmodernější techniky, kvůli kterým naši lékaři jezdí za kongresy po celém světě a hledají jen to nejlepší. Naše paní doktorka vždy každý problém řeší komplexně, s maximální profesionalitou a hlavně s láskou jak k pacientovi, tak k medicíně samotné.