Jak přispět ke krásnému tělu rychle a šetrně?

S přibývajícím věkem tělo stárne a je přirozené, že se my ženy tento proces snažíme zpomalit. Z toho důvodu mnoho z nás uvažuje o plastických operacích. Nicméně vždy je dobré mít na paměti, že se jedná o velmi citlivou oblast, a proto bychom měli hledat co nejšetrnější alternativu.

Trendem dnešní doby je kyselina hyaluronová a v tomto článku se s ní seznámíme blíže.

Co je kyselina hyaluronová a proč právě ona?

Tato látka se vyskytuje naprosto přirozeně v našem těle. Najdeme ji ve všech různých buňkách (v očích, kloubech nebo dokonce i v kůži). Její hlavní úkol je hydratace a pružnost buněk. Bohužel, s přibývajícím věkem i této kyseliny v těle ubývá, tvoří se více vrásek a kůže přirozeně stárne.

Díky tomu, že je nám tato látka vlastní, je poměrně hojně využívána lékaři, ať už při operaci očí, ošetření popálenin nebo v kosmetickém průmyslu. V těle se postupem času sama rozpustí a nedochází ani k alergickým reakcím. Dokonce ji lze koupit i v lékárně v podobě tabletek na podporu pružnosti pleti, kloubů a chrupavky nebo v drogerii obsažené v různých kosmetických přípravcích, jako jsou noční krémy a krémy proti stárnutí. Zajímavostí je, že se dříve získávala například z kohoutích hřebínků, dnes se již vyrábí laboratorně.

Jak probíhá ošetření kyselinou hyaluronovou?

Své využití našla kyselina hyaluronová hlavně v estetické medicíně, kde se používá na výplně rtů, kruhů pod očima nebo vyhlazení vrásek. V současnosti rovněž nabývají na popularitě výplně lícních kostí, brady, nerovností nosu a celkové vyrýsování kontur obličeje.

Toto ošetření trvá jen několik málo minut a je skoro bezbolestné. Účinky kyseliny hyaluronové nejsou stálé, vydrží zhruba 6 -12 měsíců podle typu ošetření, věku nebo životních návyků (např. kouření). 

Látka je do těla vpravena injekčně během lokální anestezie, takže vpich buď neucítíte, nebo pocítíte jen drobné bodnutí. Rekonvalescence je krátká (cca 2-3 dny) a doprovází ji pouze malý otok v dané oblasti.

Jaké je využití kyseliny hyaluronové?

Mezi nejčastější zákroky s využitím kyseliny hyaluronové patří výplně kruhů pod očima. Ty vnímá především naše západní společnost jako neestetický projev stárnutí. Zde je dobré zdůraznit, že se jedná o velmi specifickou a citlivou oblast, proto se vždy svěřte do rukou profesionála s několika letou praxí jako je MUDr. Jana Synková z naší kliniky. Také je třeba použít pouze špičkový materiál. Mezi ty nejlepší patří například švýcarská Teoxane, kterou používáme i my.

Velmi oblíbeným zákrokem je pak aplikace kyseliny hyaluronové do rtů. Rty se díky ní nejen krásně vyplní, ale je možné je i modelovat, upravit tak jejich konturu nebo vyvážit asymetrii. Lze také dosáhnout úpravy pokleslých koutků. S naší doktorkou se nemusíte bát ani nechvalně známému efektu „duckface“. Tzv. „hyaluronka“ se dále výborně osvědčila při procesu omlazení krku a dekoltu.

Trendem posledních let se ukazují již zmíněné výplně kyselinou hyaluronovou za účelem nahrazení kostí. Díky použití speciálního typu kyseliny lze docílit ostřejších rysů, ale třeba i dorovnání různých asymetrií. Nejčastěji se zde jedná o modelaci a výplň lícních kostí, dolní čelisti a hřbetu nosu, u kterého se díky kyselině hyaluronové dají bez operace srovnat případné nerovnosti.

Pomocí této téměř zázračné látky si tak můžeme zachovat vzhled až o desetiletí mladší a zároveň vypadat přirozeně. Jedná se tak o bezpečnější, příjemnější a rovněž i méně finančně nákladnou alternativu plastické chirurgie. Navíc Vás kromě drobných omezení bezprostředně po zákroku nijak nelimituje v běžném fungování.

Máte zájem o konzultaci? Napište nám na recepce@genesysmedical.cz nebo zavolejte na +420 739 934 334 a budeme se na vás těšit 😊