Botulotoxin

„Zázrak medicíny.”

S botulotoxinem se pojí mnoho předsudků, nicméně pokud je lékař v jeho aplikaci zkušený, stává se skutečným zázrakem medicíny. Botulotoxin působí na takové bázi, že léčí hyperaktivitu svalu, který způsobuje nadměrný zlom kůže, čímž vznikne dobře známá vráska. Botox tedy nezpůsobí nulovou miminku, pouze sval zklidní natolik, aby k nadměrnému zlomu kůže nedošlo. Paní primářka Synková je maximální odbornicí na práci s touto molekulou, a tak Vás pomocí něj dokáže zbavit vrásek, odstranit nepříjemné pocení, anebo dokonce sužující migrény.

Vyhlazení vrásek

Botox se aplikuje jemnými vpichy do mimických svalů. Nejčastěji se jedná o oblast kolem očí, mezi obočím a o čelo. Botulotoxin funguje na takovém principu, že v místě aplikace zablokuje nervový přenos a sval se přestane smršťovat. Pleť se vypne a vrásky se vyhladí. Ošetření trvá pouze několik minut a první účinky poznáte po dvou až pěti dnech.

Optimální efekt se následně dostaví za přibližně čtrnáct dní. Po aplikaci může být pokožka mírně zarudlá a oteklá, ale do pár hodin tento jev zmizí. Bezprostředně po zákroku by pacient neměl předklánět hlavu a lehat si. Zhruba dva dny po aplikaci, by se měl vyhýbat přímému slunci, soláriu, sauně a intenzivnímu sportu. Jinak zákrok pacienta nijak neomezí a může se k běžným činnostem vrátit hned.

Botulotoxin působí 3 až 6 měsíců, poté se svalová funkce postupně obnovuje a zákrok se musí opakovat. Intervaly mezi aplikacemi se postupně prodlužují a po delší nečinnosti svalu si také pacient odvykne nežádoucí mimice – např. krčení čela, díky kterému může na okolí působit zamračeným dojmem. Při opakované aplikaci se efekt prodlužuje.

Odstranění nadměrného pocení

Nadměrné pocení, neboli zvýšená tvorba potu, je velmi nepříjemná pro každého z nás. Nejčastěji postihované oblasti jsou podpaží, dlaně a plosky nohou. V případě kdy nestačí běžné deodoranty či antiperspiranty, je velmi účinným řešením právě aplikace botulotoxinu do problematické oblasti. Jedná se o aplikaci pomocí tenkých injekčních jehliček, která spočívá v zablokování převodu nervového vzruchu k potní žláze, a tím nedochází k uvolňování potu.

Zákrok je téměř bezbolestný a po aplikaci dochází k výraznému omezení až vymizení tvorby potu. Efekt trvá zhruba 9-12 měsíců i déle. Při opakované aplikaci se efekt prodlužuje.

Často kladené dotazy

Co Vás čeká?

Přibližně půl hodinové ošetření, během kterého Vám paní primářka injekčně vpraví botulotoxin do potřebných míst. Zákrok probíhá bez anestezie, jelikož je během něj důležitá mimika.

Vyhlazení vrásek na čele, úprava obličeje po mozkové obrně, nebo zbavení Vás migrén, eliminace pocení v podpaží i na dlaních.

Není třeba žádné speciální přípravy.

Po dobu 4-7 hodin musí být hlava ve svislé poloze - nesmíte se tedy vůbec předklánět. Můžete cítit mírný tlak v ošetřované oblasti či mít pocit „padajícího obočí’’, to je naprosto normální, botox pouze začíná působit a je to čistě váš subjektivní pocit, ničeho se tedy nebojte.

Plný účinek botulotoxinu nastoupí až zhruba za 4 dny.

Cena se odvíjí od množství botulotoxinu, který paní primářka v dané oblasti použije. Začíná na 2 000,- Kč při zákroku v oblasti koutků úst a šplhá postupně až k 15 000,- Kč za odstranění pocení.

Na odstranění vrásek není nikdy špatný čas. Oproti tomu odstranění pocení se doporučuje podstoupit před nástupem léta.

U velmi propadlých vrásek se botulotoxin kombinuje s kyselinou hyaluronovou.

Ceník

Glabela 3.850 Kč
Glabela + čelo 6.870 Kč
Čelo 3.850 Kč
Oči 3.250 Kč
Oči + glabela + čelo 10.100 Kč
Centrální obličej – okolí úst 2.000 Kč
Koutky úst 2.000 Kč
Nad horním rtem 2.000 Kč
Brada 2.000 Kč
Podpaží – odstranění pocení 15.000 Kč

Dotaz/nezávazná objednávka

Mám zájem o...
Termín pro objednání
Preferovaná denní doba
Preferovaný den v týdnu
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Názory našich klientů

Oddělení estetické medicíny

specialistka v oboru estetické medicíny

Estetická medicína je dynamicky se rozvíjející lékařský obor, který dokáže řešit celé spektrum záležitostí. Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí nulovou mimiku a kačeří rty, což je ale nesmírná škoda, jelikož v estetické medicíně se často řeší i obličejové asymetrie po obrně či nehodě a s pomocí speciálních procedur se dají vyřešit některé neurologické problémy či migrény. Vše záleží jen na tom, do čích rukou se svěříte.

U nás v Genesys Medical Vám nabídneme jen tu nejlepší péči, nejkvalitnější materiály a nejmodernější techniky, kvůli kterým naši lékaři jezdí za kongresy po celém světě a hledají jen to nejlepší. Naše paní doktorka vždy každý problém řeší komplexně, s maximální profesionalitou a hlavně s láskou jak k pacientovi, tak k medicíně samotné.

Doplňující informace

Botulotoxin – jed nebo zázrak?

Botulotoxin – jed nebo zázrak?

Co si vybavíte, když slyšíte slovo botox? Mnohým se před očima vybaví obrázek nepřirozeně nafouklých rtů a vytažených obličejů. I přesto, že je ošetření botoxem opředeno spoustou předsudků, jedná se o jednu z nejrozšířenějších a nejbezpečnějších metod odstranění vrásek.

Video | Anatomie vrásek a místa pro aplikaci botoxu (angličtina)