Léčba žilek a cévek

Léčba žilek s cévek

Už se nemusíte dnem i nocí červenat. Rozšířené cévky v obličeji i na ostatních částech těla lze účinně a bezbolestně odstranit.

Související zákroky

V poslední době mají laserová ošetření v estetické medicíně a dermatologii mnoho možností využití.

Podrobnosti

Trápí vás červené žilky a cévky?

Červené žilky na tváři mohou být vidět u postmenopauzálních žen. Tyto ženy často trpí ztenčením kůže, které tak odhaluje vzhled cév. Rosacea je časté kožní onemocnění způsobující praskání cév nebo jejich rozšíření. Tento stav se nazývá telangiectasie. Léčba může být neinvazivní (pomocí stravy) nebo invazivní (pomocí terapie, která inhibuje zbarvené žilky).

  • Náhlé změny teploty, například ranní sprchování studenou vodou.
  • Příliš velká zima, studený vítr.
  • Vysoká teplota, která způsobuje větší průtok krve, například sauna, parní lázně, horké obklady nebo napařování obličeje.
  • Vystavování se slunečnímu záření, které snižuje elasticitu cév. Sluneční záření ovlivňuje strukturu pojivové tkáně, čímž dochází k viditelnosti cév.
  • Masáže podporující průtok krve do obličeje.
  • Kosmetické produkty. Při užívání kosmetických produktů, byste měli zároveň používat alkalické mycí prostředky, ne pleťové vody s alkoholem, léky nebo peelingy. Tepelné masky se také nedoporučují. Vhodné produkty pro vás jsou ty, které nedráždí a poskytují dostatek hydratace.
  • Chladicí gely s obsahem máty, eukalyptu nebo kafru způsobují rovněž vznik červených žilek. Léčivé byliny jako třezalka, měsíček nebo levandule naopak zklidňují pokožku od podráždění.
  • Alkohol a teplé nápoje stimulují průtok krve do obličeje, stejně tak horké a kořeněné potraviny.
  • Vhodné je používat produkty s vysokým faktorem proti slunečnímu záření.

Odstranění metliček neboli pavoučků v obličeji se provádí cévním laserem. Lze odstranit pouze červené žilky, jejichž průměr nepřesahuje 1 mm. Laser je světlo, které pronikne pokožkou, aniž by ji poškodilo, a zachytí se až v hemoglobinu (který prosvítá na povrch) a tepelně ho zničí. Tudíž žilka, která prosvítala na povrch, je odstraněna. Pokožka je po ošetření lehce zarudlá (vlivem tepelného působení laseru), ale není žádným způsobem poškozená, to znamená, že se pacient nemusí obávat zjizvení. Zarudnutí přetrvává zpravidla pouze do druhého dne. Zákrok se provádí ambulantně bez znecitlivění, je minimálně bolestivý, pacient pociťuje pouze lehké štípání. Vzhledem k tomu, že pokožka po ošetření zarudne, nelze stoprocentně ošetřit celou plochu při jednom ošetření. Zhruba po dvou měsících je potřeba ošetření zopakovat a odstranit žilky, které kvůli zarudnutí pokožky při prvním ošetření nebyly patrné. Po ošetření je vhodné zarudlou pokožku chladit, nejlépe ledem.

Odstranění kožních výrůstků od 2.000 Kč
Odstranění kožních lézí (cena dle rozsahu) od 1.000 Kč
Odstranění pigmentových poruch (cena dle velikosti plochy) od 1.000 Kč
Odstranění metliček v obličeji od 1.500 Kč
Odstranění metliček na dolních končetinách od 1.500 Kč
Odstranění hemangiomu od 1.000 Kč
Rejuvenace (omlazení): 1. ošetření (doporučují se 3 ošetření) od 1.200 Kč
Léčba onychomykóz, zarůstajících nehtů od 2.000 Kč
Vyhlazení jizev od 1.000 Kč
Vylazení jizev po akné od 3.000 Kč
Vyhlazení strií (cena dle velikosti ošetřované plochy) od 3.000 Kč
Léčba akné: 1 ošetření 1.400 Kč
Léčba akné: 3+1 ošetření 4.200 Kč
Léčba oparů 1.200 Kč
Léčba ran (cena dle velikosti ošetřované plochy) od 1.000 Kč

Ceny jsou jen orientační. Cena za 1 ošetření, průměrný počet ošetření 1-3, cenu stanoví lékař při konzultaci podle rozsahu.

Dotaz/nezávazná objednávka

Mám zájem o...
Termín pro objednání
Preferovaná denní doba
Preferovaný den v týdnu
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Názory našich klientů

Oddělení dermatologie

Dermatologie, neboli kožní lékařství je obor medicíny, zabývající se léčbou kůže a jejích derivátů, např. vlasů a nehtů.