Léčba plísně nehtů

Léčba plísně nehtů

Onychomykóza, neboli plíseň nehtů, je velice časté a nepříjemné onemocnění nehtů. Jistě Vás potěší zpráva, že svým nehtům můžete lehce vrátit zdraví.

Související zákroky

V poslední době mají laserová ošetření v estetické medicíně a dermatologii mnoho možností využití.

Podrobnosti

Plíseň na nehtech – nehtová mykóza

Plíseň na nehtech, která se objevuje nejen na nohou, ale i na rukou, trápí až jednu desetinu Čechů. Jde přitom nejen o nevzhledný, ale také o vážný zdravotní problém, který je potřeba řešit. Jak se plísně na nehtech u nohou a na rukou zbavit?

Plíseň na nohou je obvykle způsobena infekcí, vyvolanou některým z druhů plísní. Často se jí také říká nehtová mykóza. Ve většině případů plíseň napadne nehty na nohou, typicky nejprve palec, odkud se pak infekce šíří dále. Je to přirozeně způsobeno tím, že nehty na nohou jsou značnou část dne uzavřeny v botách.

Ani plíseň na nehtech u rukou však není nikterak vzácná. A proč jde plíseň hlavně na nehty? Kromě vlhka a tepla jí nehtový keratin poskytuje řadu cenných látek, které potřebuje ke svému růstu.

Nehtovou mykózu rozeznáte velmi snadno. Nejprve vás začne svědit mezi prsty, poté se na nehtech objeví žluté skvrny a následně zaznamenáte změnu jejich kvality – budou křehké a bez lesku.

Nehtová mykóza je běžnou infekcí, kvůli které není nutné nijak panikařit. Ovšem pokud zaznamenáte příznaky plísně na nohou, měli byste ihned zakročit, jinak vám hrozí rozšíření plísně nejen na ostatní nehty, ale i kůži. Můžete také snadno nakazit jiné osoby.

Nejlepším způsobem, jak se pokusit zbavit plísně na nehtech, je samozřejmě navštívit naši kliniku. Zde vám po prvotní konzultaci buďto předepíšeme léky, tzv. antimykotika, v pokročilém stadiu pak ovšem musíme zvolit radikálnější léčbu (v krajním případě stržení nehtu). Řada léků, většinou krémů, určených na plíseň nehtů je i volně dostupná v lékárně. Například Clotrimazol, Exoderil, Imazol, Canesten či Canespor.

Na léčbu plísně na nehtech existuje i řada přírodních triků, které můžete využít jako podpůrnou léčbu. Proti plísním výborně zabírá utřený česnek s trochou soli a vody – směsí potírejte nehet a snažte se ji dostat i po něj. Doporučuje se také koupání postižených míst v horké vodě smíchané s jablečným octem v poměru jedna ku jedné.

Jablečný ocet také můžete smíchat s citronem a ústní vodou a směs nechat nehtech působit zhruba tři čtvrtě hodiny. Při léčbě plísně nehtů rovněž využijete olivový olej a oregano – stačí smíchat dvě kapky oreganové silice s lžičkou olivového oleje a směs vetřít do nehtů.

Základem prevence proti plísním na rukou i na nohou je přirozeně zodpovědná hygiena. Nestačí si však nohy a ruce jen umýt, je nutné je i pořádně osušit (včetně kůže mezi prsty) – plísně si totiž libují ve vlhku. Abyste předešli plísni na nehtech u nohou, je potřeba nosit prodyšné boty. Abyste se od nikoho nenakazili, nepůjčujte si cizí boty a po návštěvě veřejných bazénu či sprch používejte dezinfekci.

Odstranění kožních výrůstků od 2.000 Kč
Odstranění kožních lézí (cena dle rozsahu) od 1.000 Kč
Odstranění pigmentových poruch (cena dle velikosti plochy) od 1.000 Kč
Odstranění metliček v obličeji od 1.500 Kč
Odstranění metliček na dolních končetinách od 1.500 Kč
Odstranění hemangiomu od 1.000 Kč
Rejuvenace (omlazení): 1. ošetření (doporučují se 3 ošetření) od 1.200 Kč
Léčba onychomykóz, zarůstajících nehtů od 2.000 Kč
Vyhlazení jizev od 1.000 Kč
Vylazení jizev po akné od 3.000 Kč
Vyhlazení strií (cena dle velikosti ošetřované plochy) od 3.000 Kč
Léčba akné: 1 ošetření 1.400 Kč
Léčba akné: 3+1 ošetření 4.200 Kč
Léčba oparů 1.200 Kč
Léčba ran (cena dle velikosti ošetřované plochy) od 1.000 Kč

Ceny jsou jen orientační. Cena za 1 ošetření, průměrný počet ošetření 1-3, cenu stanoví lékař při konzultaci podle rozsahu.

Dotaz/nezávazná objednávka

Mám zájem o...
Termín pro objednání
Preferovaná denní doba
Preferovaný den v týdnu
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Názory našich klientů

Oddělení dermatologie

Dermatologie, neboli kožní lékařství je obor medicíny, zabývající se léčbou kůže a jejích derivátů, např. vlasů a nehtů.