Botulotoxin – jed nebo zázrak?

Co si vybavíte, když slyšíte slovo botox? Mnohým se před očima vybaví obrázek nepřirozeně nafouklých rtů a vytažených obličejů. I přesto, že je ošetření botoxem opředeno spoustou předsudků, jedná se o jednu z nejrozšířenějších a nejbezpečnějších metod odstranění vrásek. Při správné indikaci a profesionální aplikaci dojde k dokonalému vypnutí pokožky bez poruchy mimiky. Výsledkem je omlazení pokožky a odpočatý vzhled tváře.

Co je to botox a kde se používá?

Botulotoxin, známý také jako tzv. klobásový jed, je přírodní látka, kterou produkuje bakterie Clostridium botulinum. V medicíně se využívá asi 1000x zředěný roztok Botulotoxinu typu A, takže se nemusíte obávat žádného toxického účinku.

Kosmetická forma botulotoxinu se používá nejčastěji k odstranění mimických vrásek, které se tvoří zejména v okolí zevních očních koutků, u kořene nosu, mezi obočím a na čele. Aplikuje se jemnými vpichy pomocí tenké jehličky přímo do mimických svalů. Principem účinku je zablokování nervosvalového přenosu. Svaly tak přestanou dostávat impulsy pro smrštění a dojde k jejich požadovanému uvolnění. Tím se vrásky vyhladí a zamezí se dalšímu prohlubování. Postupně dochází k reinervaci a obnovení funkce svalu. Účinek je tedy reverzibilní, trvá 3-6 měsíců. Zákrok se poté musí znovu opakovat, avšak intervaly a efekt ošetření se postupně prodlužují. Díky delší nečinnosti svalu si také pacient odvykne nežádoucí mimice, čímž se dále snižuje intenzita vrásek.

Průběh ošetření botoxem

Je důležité, aby lékař při konzultaci posoudil, zda je metoda pro konkrétního pacienta vhodná. Ošetření nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu, klientky by pouze měly přijít nenalíčené. Samotná aplikace trvá jen několik minut, jedná se o ambulantní zákrok. Pacient může v jejím průběhu v místě podání pociťovat jemné štípnutí či mírný tlak, avšak ošetření není výrazně bolestivé. Lze ho však také provádět v místním znecitlivění. Poté může být oblast mírně zarudlá a oteklá, ale do pár hodin tento jev sám zmizí či mu předcházíme přikládáním chladícího gelu. Pacient se může ihned po zákroku vrátit do běžného života, avšak je doporučováno nepředklánět hlavu a nelehat si. Zhruba dva dny po aplikaci, by se měl vyhýbat přímému slunci, soláriu, sauně a intenzivnímu sportu. První účinky jsou viditelné po dvou až pěti dnech, optimální efekt nastupuje zhruba za 2 týdny. Pokožka je po aplikaci viditelně uvolněnější a vrásky vyhlazené.

Další indikace

Další indikací je odstranění nadměrného pocení podpaží, na dlaních či ploskách nohou. Zvýšená tvorba potu je velmi nepříjemná pro každého z nás, a proto v případech, kdy nestačí běžné deodoranty, může být aplikace botulotoxinu do problematické oblasti účinným řešením. Látka se opět aplikuje tenkými jehličkami a princip je stejný - zablokování převodu nervového vzruchu k potní žláze. Tím nedochází k uvolňování potu a může dojít až k vymizení jeho tvorby. Efekt trvá zhruba 9-12 měsíců a po předchozích aplikacích se opět prodlužuje.

Nejnovější indikací aplikace botulotoxinu jsou chronické migrény. S těmi si zkušený lékař, jakým je například naše paní doktorka Synková, dokáže poradit už během jednoho sezení. Výsledky této relativně nové metody jsou naprosto ohromující a vypadá to, že jsme svědky revoluce v léčení bolesti hlavy.

Pro koho je botox vhodný

Ošetření botulotoxinem je většinou velmi dobře snášeno, může ho podstoupit každý nad 18 let věku. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám. Při aplikaci mezi 30 a 50 rokem života lze použít botulotoxin také jako prevenci před vznikem hlubokých vrásek.

A protože víme, jak moc zázračný botulotoxin je, chceme ho zpřístupnit každé z vás – proto jsme si pro vás na léto připravili jedinečnou akci, při které můžete na aplikaci botoxu ušetřit až 35%! Více zde http://bit.ly/VelkaLetniAkce 

Další informace o botulotoxinu